Proponowane trasy zwiedzania

… CZYLI WYCIECZKI PO POZNANIU DLA KAŻDEGO!

• RYNKIEM I OBWARZANKIEM CZYLI WOKÓŁ RATUSZOWEJ WIEŻY

Stary Rynek – mury miejskie – Wzgórze Przemysła – Fara – dawne Kolegium Jezuickie – Pałac Górków – Stary Rynek. 2h, zwiedzanie pieszo. Zwiedzanie rozpoczynamy na narożniku Starego Rynku przed Ratuszem, w miejscu, gdzie dochodzi do niego ulica Wielka – niegdyś główna arteria średniowiecznego grodu. Poznamy budowniczego Ratusza, historię legendarnych koziołków, koronowane głowy, osobę kata i jego małżonki oraz dowiemy się jak to się stało, że dziewki służebne ufundowały miejski pręgierz. Poznamy Bamberkę, dowiemy się jak zorganizowana była obrona miasta i czym były Bractwa Kurkowe. Poznamy zamkowe historie z dreszczykiem, odwiedzimy Panią Poznania i dowiemy się, co i dlaczego siedzi na dachu Pałacu Działyńskich. Odkryjemy tajemnice Fary i dowiemy się kto zarobił na wizycie Napoleona. Dowiemy się kto miał na dachu ozdobną sadzawkę z karpiami i co zostało po kolrgiacie św. marii Magdaleny… Odkryj miasto warte poznania. Discover Poznań!
2h, zwiedzanie piesze

• TRAKTEM KRÓLEWSKO – CESARSKIM

Stary Rynek – Fara i Kolegium Jezuickie – Wzgórze Przemysła – Dzielnica Żydowska – Ostrów Tumski i Katedra – Plac Wolności i okolice czyli pole walki na architekturę – Miasto Cesarskie: wokół Zamku i Placu Mickiewicza.
3h, zwiedzanie pieszo i autokarem. Możliwa zmiana kolejności zwiedzania; możliwe zwiedzanie wyłącznie piesze(4h)

• INTERAKTRYWNE WYCIECZKI DLA NAJMŁODSZYCH

Oferta skierowana głównie do szkół. Na życzenie dopasowuję program zwiedzania do programu nauczania: oprowadzam szlakiem legend, organizuję gry miejskie.


• TRAMWAJOWA WYCIECZKA

Trakt Królewsko – Cesarski turystycznym tramwajem. Miasto Cesarskie (okolice Opery i Zamku) – Plac Wolności i okolice czyli pole walki na architekturę – Wzgórze Przemysła – Stary Rynek – Fara i Kolegium Jezuickie – Ostrów Tumski i Katedra – i jeszcze trochę… a do tego ciut poznańskiej gwary.
3,5h, zwiedzanie z okien tramwaju i piesze.

• SZLAKIEM PIWNYM

Czyli o poznańskim piwie wczoraj i dziś 🙂

Zwiedzanie Browaru Lecha – przejazd do centrum miasta i przejście przez Stary Browar, gdzie zobaczycie największy na świecie kufel z którego pito piwo – Stary Rynek – zakończenie przy restauracji Brovaria.
3h: zwiedzanie piesze + przejazd z Browaru Lecha do Starego Browaru.

• SZLAKIEM MILITARNYM – SPACERKIEM PRZEZ STULECIA

Odwiedzimy Fort VI – jeden z najlepiej zachowanych w stanie oryginalnym fortów w Europie –  następnie Cytadelę czyli Kermwerk – dawne serce pruskiej twierdzy: Muzeum Uzbrojenia i okolicę – dalej przejedziemy  w okolice starego Rynku, gdzie zobaczymy mury miejskie i zwiedzimy Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Cofniemy się też w czasie: poznacie mieszkową fortecę – czyli militarne tajemnice Ostrowa Tumskiego rodem z X wieku (Rezerwat Archeologiczny Genius Loci) – na zakończenie ponownie pruskie budowle czyli jaz katedralny – brama do Bramy Poznania.
Ok. 6 h, zwiedzanie piesze oraz konieczne przejazdy pomiędzy poszczególnymi punktami trasy.